رده‌بندی هیأت‌های کشتی برتر سال 1392/

مازندران در صدر
تهران و خوزستان در مکان‌های دوم و سوم

فدراسیون کشتی رده‌بندی هیأت‌های کشتی برتر سال 1392 را اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در رده بندی سال 1392 استانهای مازندران، تهران، خوزستان، کرمانشاه، خراسان رضوی و لرستان به ترتیب مقام‌های اول تا ششم را کسب نموده اند.


از نظر فدراسیون کشتی استان‌ها به سه گروه (اول تا دهم گروه A ، یازدهم تا بیستم گروه B و بیست و یکم تا سی و یکم گروه C) طبقه بندی شده اند.
نظر به اینکه استانهای صاحب کشتی در گروه A قرار گرفته اند انتظار می رود در مورد کسب نتایج بهتر و ارتقاء در این گروه فعالیت نموده و استانهای گروه B و C با افزایش تلاش و فعالیت بیشتر به گروه بالاتر راه یابند در بررسی اجمالی و مقایسه رده بندی سال 1392 با 1391 صعود استانهای اردبیل و گیلان از گروه B به A و استان های ایلام و مرکزی از گروه C به B مشهود و قابل تقدیر بوده ضمن اینکه سقوط استان های همدان و قم از گروه A به B و استانهای خراسان شمالی و کرمان از گروه B به C قابل بررسی و تعمق میباشد. امید است با برنامه ریزی کامل در امر پذیرش میزبانی اردوها، مسابقات داخلی و خارجی و سایر موارد تلاش مضاعفی را جهت ارتقاء رتبه سالانه مبذول فرمایند.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٢ | ٦:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : امیر صادق نظری | نظرات ()

گفتگو با مهندس فتاحی مدیر کل ورزش وجوانان استان ایلام

مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان ایلام جناب آقای مهندس فرزاد فتاحی،یکی از دلسوزان پرتلاش این منطقه می باشد.او مدیری زحمتکش  و دلسوز است که در فضایی صمیمی میزبان خبرنگار ما بود تا به سوالات وی پاسخ دهد. متن ذیل حاصل مصاحبه آقای امیرصادق نظری خبرنگار پرتلاش کشوری با این مدیر توانمند است.

 جناب آقای فتاحی برنامه های اداره کل برای جذب نخبه های ورزشی چیست ا؟

- طبعا˝ چهره های نخبه سرشناس در هر استانی وجود دارد که برای شناسایی افراد نخبه محیط باید همکاری صورت گیرد. معمولا˝ برای جذب افراد نخبه باید به سراغ آنها رفت و اگر فضای مناسب فراهم باشد خود به خود جذب می شوند اما اگر فضا مصموم باشد و همچنین فضای اعتماد به آنها وجود نداشته باشد قطعا˝ این کار میسر نخواهد شد.ایشان افزودند: ما در روز اول ، از تمام کسانی که می توانستند به ورزش کمک کنند(در هر زمینه ای که باشد) دعوت به همکاری کردیم و همچنین فراخوان های مختلف و اتاق فکر در زمینه ی رشته های مختلف تشکیل دادیم.

در رابطه با بودجه و منابع مالی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام قطعا با مشکلاتی روبه رو بوده است در این رابطه چه راهکاری اندیشه اید؟

-        مشکل بودجه در سراسر کشور دست به گریبان همه شده است.اما کاری که ما در ایلام انجام داده ایم بسیار ارزشمند بوده است. شما استان ما را با دیگر استان ها مقایسه کنید، آنها هم مشکل بودجه دارند اما از سرمایه گذاری در بخش خصوصیسود می برند. درگذشته در هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن که شروع به بازسازی کردیم رسیدن به سوددهی در بخش سرمایه گذاری طول کشید.در سال 90-89 ، ما 000/000/700/1 تومان بودجه داشتیم ، این اعتبار در سال 92-91 تقریبا به1/0 رسید، چه کار سختی داشتیم ،و هنر مدیریتی  ما  بر اساس بهره وری  از امکانات طراحی شد و تمام  امکانات را بسیج کردیم. در سال 89-88 شاید ما پنج مسابقه ی کشوری در ایلام نداشتیم اما با همین بودجه کم ما امسال 22 مسابقه کشوری در ایلام داشتیم و این یک موفقیت بزرگ است.

 

از افتخارات ورزش استان برایمان بگویید؟

- علاوه بر اعزام تیم های انتخابی استان،  ما توانستیم 60 عنوان قهرمانی را بدست آوریم. ما امروز 130 تیم به مسابقات کشوری اعزام کرده ایم. با توجه به بودجه محدود، عناوین بدست آمده آسیایی و جهانی  نسبت به سال قبل تقریبا سه برابر بوده است. ما در گذشته از طرح استعدادیابی و طرح آمایش ورزش در استان که یک کار پژوهشی است استفاده کرده ایم. ما از کمبود بودجه گلایه نمی کنیم، در راستای  سیاست های دولت حرکت می کنیم.

در  خصوص جذب اسپانسر و تأمین منابع مالی ، خارج از بودجه دولت چه اقدامتی در اداره کل صورت گرقته است؟

-  یکی از دغدغه های ما همین موضوع است.در سال 92 با همین هدف سعی کردیم  اسپانسرها را با ورزش استان آشتی دهیم، به همین منظور مسابقات پی در پی کشوری را در ایلام برگزار می کنیم. رشته های ما قابلیت سرمایه گذاری را دارند، وقتی قهرمانان ما می روند و قهرمان آسیا می شوند اسپانسرها خود به خود به سمت آنها می روند. و در سال 93  با کمک استاندار و نمایندگان محترم مجلس ، قصد داریم اسپانسرهای قوی که از ورزش کشور حمایت می کنند وارد استان ایلام کنیم . در اردیبهشت ماه مسابقات آسیایی جودو-کوراش و مسابقات بین المللی جودو در ایلام برگزار می شود که محک خوبی است برای جذب اسپانسر در استان ایلام.

مربیان ورزشی هم با مشکلاتی مواجه هستند در خصوص مشکلات آنها چه کارهایی صورت گرفته است؟

- مربیان یکی از شاخه های اصلی ورزش هستند که در موفقیت های اخیر ما نقش بسزایی ایفا کرده اند. طبیعتا˝ مربیگری به عنوان شغل آنها نیست، در این راستا با استاندار محترم جناب مهندس مروارید صحبت کردیم که بتوانیم مربیان را جذب شرکتها و ارگانهای دولتی و بخش خصوصی کنیم که انشاءالله بخشی از مشکلات آنها برطرف گردد.

با آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و بزهکاری جوانان در سطح استان ایلام یک خطر و تهدید است، در این زمینه چه گام هایی برداشته اید؟

- بخشی از فعالیت های حوزه ی معاونت فرهنگی در همین زمینه است، چندین موضوع در حوزه ی جوانان در حال پیگیری است، وضعیت طلاق را در سال های  91-85 مورد  بررسی و تحقیق قرار داده و به مسئولان انتقال دادیم.در رابطه با وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان طبق آمار و سند، صحبت کرده ایم ، بحث عوامل نشاط اجتماعی را به طور جدی مورد بررسی قرار داده ایم. آمار جوانان 15 تا 29 سال استان را به تفکیک شهرستان ، سن و جنس، جهت برنامه ریزی خوب و مستحکم  استخراج کرده ایم. همچنین با کمک بهزیستی استان اولین GIS خودکشی را انجام و وضعیت پدیده ی خودکشی را مورد بررسی قرار دادیم و مناطق آسیب پذیر را شناسایی کردیم .ایشان  در ادامه افزودند: یک شورای پژوهشی داریم که لیست تحقیقات و پژوهش ها را تهیه می کنند و مورد بررسی قرار می دهند. از مجموع 25 طرح پژوهشی پیشنهاد داده شده ، 6 طرح پژوهشی توسط شورای مصوب گردید، که طی  فراخوان های متعدد انجام داده ایم و اعتبارش نیز تأمین شده و شروع به کار کرده ایم.

اگر شما  در سمت خود ابقا شوید چه برنامه هایی را دنبال خواهید کرد؟

-  نسبت به افتتاح استادیوم 15هزار نفری و درخواست های مردمی اقدام خواهیم کرد و  برنامه ریزی شده است که یک تیم خوب در لیگ دسته اول داشته باشیم که مقدماتش فراهم شده است. توسعه ی ورزش قهرمانی در شهرستان ها با برگزاری مسابقات کشوری از اهداف کلی ماست. برای ارتقاء سطح علمی مربیان برنامه ریزی های خوبی تدارک دیده ایم، تلاش برای شفاف کردن بحث شغلی قهرمانان- احداث مجتمع ورزشی بانوان در ایلام که اولین مجتمع طبقاتی در سراسر  کشور است، احداث خوابگاه بزرگ ورزشکاران که زمینه میزبانی مسابقات کشوری را فراهم میکند. و در آخر یک ساختمان رفاهی در شهر مهران برای ورزشکاران و خانواده های آنها جهت زیارت عتبات عالیات افتتاح خواهیم کرد.

صحبت پایانی:

از تمامی مسئولان استان ، جناب آقای  مهندس مروارید استاندار ایلام و نمایندگان محترم مجلس که در این راه بنده و همکارانم را یاری نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٢ | ٦:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : امیر صادق نظری | نظرات ()

باتوجه به موفقیت های چشمگیر کشتی استان ایلام...

در تمام رده های سنی مختلف اعم از رشته فرنگی و آزاد در سطح مسابقات کشوری و open که کسب نموده است بار دیگر مسولان فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران را مجاب کرد که کشتی استان ایلام را جزء چند استان موفق در تمام عرصه های مختلف از جمله بحث مدیریتی آقای علیرضاغریبی را در سایت فدراسیون کشتی به همگان معرفی کند.

امروزشاهد آن هستیم کشتی استان ایلام زیر سایه راهنمایی های استاد غریبی به جرات میتوان گفت که مثل ادوارگذشته در حد و نام کشتی ایلام در عرصه های کشوری و حتی بین المللی حرفی برای گفتن در آینده خواهد داشت.

ما در اینجا میتوانیم به طور خلاصه وار به برنامه ها و موفقیت های هیئت کشتی استان ایلام گذری داشته باشیم...

حدود 28ماهی که اقای غریبی سکان مدیریت هیئت کشتی استان ایلام را بر عهده گرفت که مدیریت قبلی این هیئت متاسفانه کشتی استان ایلام را به انزوا و حتی به نابودی کشانده بود اما باروی کار امدن اقای غریبی و برنامه های منسجم و اردوهای مداوم,و از همه مهمتر بالا بردن سطح علمی و کیفی کلاس مربیان برای اولین بار در استان ایلام در سال 91خدمت بزرگی به جامعه کشتی استان ایلام قلمداد می شود.       

اکنون در استان ایلام از نظر کلاس علمی و کیفی داوران ما...

شاهد شکوفایی و پیشرفت بی چون و چرایی هستیم داورانی در درجه های مختلف 1-2-3کشوری و بین الملی ممتاز که می توانیم به استاد نقی امیدی -دکتر حجت اله احمدی و استاد بهزاد قربانی اشاره ای داشته باشیم که با تلاشهای بی بدیل اقای غریبی امروز شاهد آن هستیم که  اقای امیدی جهت ارتقاء درجه علمی جزء ان دسته از داورانی باشند که از سوی کمیته داوران فدراسیون کشتی ایران جهت اعزام به کشور گرجستان انتخاب شده اند.

اما متاسفانه به ما گزارش شده است که...

یکسری افراد سودجو و کارنابلد قصد در تخریب کشتی استان ایلام و شخص اقای غریبی را دارند اما من اینجا باید به آنها متذکر شوم که آقای غریبی مورد تایید جناب اقای مهندس فتاحی و رییس محترم فدراسیون کشتی هستند. و همچنان باتمام قوا به کار خود ادامه خواهند داد که انشاءاله در چند روز اینده بحث ریاست ایشان طی انتخاباتی که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام مطرح خواهد شد برای 4سال رهبری هیئت کشتی استان ایلام را بر عهده خواهند گرفت که به حول قوه الهی بار دیگر شاهد هرچه قدرتمندتر شدن کشتی این استان باشیم.ما نباید فراموش کنیم که آقای علیرضاغریبی در زمانی که کشتی میگرفت چقدر تلاش میکرد که آوازه کشتی استان ایلام رابه گوش همگان برساند و بار دیگر ایشان در سنگری که خواهان خدمت به جوانان این خطه هستند و مطمئن هستیم در این زمینه موفق خواهند شد.من از جناب اقای مهندس فتاحی درخواست میکنم که تاحد امکان از اقای غریبی حمایتهای لازم را به عمل بیاورندچراکه در این برهه زمانی که اقای غریبی نیاز به حمایتهای مختلف را دارند. و نگذارید که بانام این قهرمان ملی بازی شود.شما ببینیداقای حمیدبنی تمیم دبیر فدراسیون کشتی,ایشان ربع عنوانهای غریبی را ندارند اما چون با حمایت های مسولان استان خوزستان اکنون در چه جایگاهی به سر میبرندکه ولحق ولانصاف در این مدت اگر حمایت های مهندس فتاحی نبود خدا میدانست که چه به سر کشتی استان ایلام می امد ماگروه مطبوعات از آقای مهندس فتاحی خواهش میکنیم که تکلیف ریاست هیئت کشتی استان ایلام ظرف چند روز اینده مشخص کنند و باریاست اقای غریبی بطور قطع موافقت وبه همگان اعلام نمایند.

من اینجا جا دارد که از شخص زحمتکش و دلسوز آقای مهندس فتاحی مدیر کل... محترم ورزش و جوانان که همواره تمام سعی و تلاش خود را در جهت توسعه این ورزش در سطح کشوربسیج نموده اند واز همه مهم تر حمایت همه جانبه ایشان از شخص آقای غریبی کمال تشکر و قدر دانی را دارم و از خداوند منان برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون را خواهانم.

گروه خبری کشتی پیشکسوتان دهلران

با احترام

امیر صادق نظریتاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٢ | ٤:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : امیر صادق نظری | نظرات ()
  • فارسی بوک
  • ای‌جکس